Capybara Design

Łączymy piękno designu i artystyczną fantazję z twardym stąpaniem po ziemi i realizacją celów biznesowych.

Brzmi jak sprzeczność? Nie dla nas.

Jesteśmy studiem graficznym, specjalizujemy się w tworzeniu identyfikacji wizualnej, projektowaniu interfejsów i komunikacji obrazem. Powstanie Capybary to nasza odpowiedź na potrzebę nieszablonowości i wyróżnienia się z tłumu. Rynek nabiera coraz większej świadomości, że estetyczny design to już nie fanaberia artystyczna, tylko niezbędny zabieg generujący zyski.

Nawet najlepsza usługa będzie niewiele warta, jeżeli odstraszy brzydkim banerem lub logotypem skrobniętym na serwetce. Dobre projekty zaintrygują, zapadną w pamięć i uczynią potencjalnych klientów, realnymi.

Chcemy, aby nasz design był jak Kapibary w świecie zwierząt – wszyscy je lubią od krokodyli po świnki morskie ;-).

Studio Capybara jest marką stworzoną przez firmę IT Common Wombat. Dzięki temu łączymy kompetencje designerskie z technologicznymi.

KajaKreft

Projektantka grafiki specjalizująca się w User Interface oraz ilustracji. Obecnie pracuje w agencji produktów cyfrowych
Common Wombat i współpracuje z organizacją Akcja Menstruacja. Absolwentka studiów magisterskich kierunku grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.

Pasjonatka podróży, doświadczenie zdobywała w Hiszpańskich biurach projektowych. W swojej pracy łączy techniki tradycyjne
z cyfrowymi. Ważne jest dla niej stałe rozwijanie umiejętności
i poszerzanie zakresu wiedzy. Projektowanie jest dla niej sztuką rozwiązywania problemów, łączącą elementy estetyczne
z użytkowymi.

KatarzynaKaffka

Projektantka graficzna i ilustratorka, absolwentka gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Grafiki Projektowej. Na co dzień pracuje w agencji produktów cyfrowych Common Wombat, gdzie projektuje aplikacje, strony www oraz identyfikacje wizualne oraz tworzy ilustracje i skład dla cyfrowych publikacji.

Poza pracą jest członkinią Fundacji Akcja Menstruacja, gdzie odpowiada za stronę wizualną oraz ilustracje na social mediach. Od niedawna współtworzy startup Heyday, którego celem również jest ułatwienie dostępu do środków higienicznych dla osób menstruujących w Polsce. Wraz ze Stachem Borawskim stworzyła Karty Akcji Życiowych, narzędzie, które w przystępny sposób ułatwia planowanie czasu.

Lubi grać w gry komputerowe i planszowe, z czego czerpie nie tylko wiele przyjemności, ale i inspiracji do pracy.